Vishay/Dale ISC1812ES150K
ISC1812ES150K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812ES150K
Brief Description
FIXED IND 15UH 252MA 1.1 OHM SMD
Datasheet Download
ISC1812ES150K.pdf
Availability of ISC1812ES150K
QUANTITY
ISC1812ES150K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812ES150K
Internal Part NumberEIS-ISC1812ES150K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesISC-1812
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CorePowdered Iron
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating252mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant18MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812ES150K
Related LinksISC181, ISC1812ES150K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812ES150K Details Description
Related parts for ISC1812ES150K
CAP CER 0.068UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SLEEVE EXP WHT 1.50" (38.1MM) datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX4754 datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 24POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
LABEL LPAX TON PER MINUTE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf