Vishay/Dale ISC1812ES680K
ISC1812ES680K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812ES680K
Brief Description
FIXED IND 68UH 164MA 2.6 OHM SMD
Datasheet Download
ISC1812ES680K.pdf
Availability of ISC1812ES680K
QUANTITY
ISC1812ES680K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812ES680K
Internal Part NumberEIS-ISC1812ES680K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±10%
Current Rating164mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.6 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant7.6MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812ES680K
Related LinksISC181, ISC1812ES680K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812ES680K Details Description
Related parts for ISC1812ES680K
DSUB CABL-AMU37K/ AE37M / X datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OPEN DRAIN SOT-23 datasheet.pdf
IC VREG ALTERNATOR MULTIWATT8 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC REG 9V 500MA 3SIP datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N CH 40V 120A D2PAK datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf