Vishay/Dale ISC1812ES821K
ISC1812ES821K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812ES821K
Brief Description
FIXED IND 820UH 72MA 13.5 OHM
Datasheet Download
ISC1812ES821K.pdf
Availability of ISC1812ES821K
QUANTITY
ISC1812ES821K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812ES821K
Internal Part NumberEIS-ISC1812ES821K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance820µH
Tolerance±10%
Current Rating72mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)13.5 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant2.2MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812ES821K
Related LinksISC181, ISC1812ES821K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812ES821K Details Description
Related parts for ISC1812ES821K
FIXED IND 33UH 2.05A 90 MOHM TH datasheet.pdf
RES 21.0K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR GREEN datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT BOX MNT 32POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf