Vishay/Dale ISC1812RV100J
ISC1812RV100J picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812RV100J
Brief Description
FIXED IND 10UH 279MA 900 MOHM
Datasheet Download
ISC1812RV100J.pdf
Availability of ISC1812RV100J
QUANTITY
ISC1812RV100J Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812RV100J
Internal Part NumberEIS-ISC1812RV100J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
TypeWirewound
Material - CorePowdered Iron
Inductance10µH
Tolerance±5%
Current Rating279mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812RV100J
Related LinksISC181, ISC1812RV100J Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812RV100J Details Description
Related parts for ISC1812RV100J
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 16SSOP datasheet.pdf
CAP KEYSWITCH SQUARE GREEN datasheet.pdf
LED XLAMP XP-C GREEN SMD datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 444MA 240 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1.27MM datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf