Vishay/Dale ISC1812RV220J
ISC1812RV220J picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812RV220J
Brief Description
FIXED IND 22UH 227MA 1.36 OHM
Datasheet Download
ISC1812RV220J.pdf
Availability of ISC1812RV220J
QUANTITY
ISC1812RV220J Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812RV220J
Internal Part NumberEIS-ISC1812RV220J
TypeWirewound
Material - CorePowdered Iron
Inductance22µH
Tolerance±5%
Current Rating227mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.36 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant14MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812RV220J
Related LinksISC181, ISC1812RV220J Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812RV220J Details Description
Related parts for ISC1812RV220J
AC/DC CONVERTER 12V 28W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20 UNF 20MA datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
750 TB SP CL INTERLACE/T datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X6S 0603 datasheet.pdf