Nuvoton Technology Corporation America ISD4003-04MEY
ISD4003-04MEY picture photo
Mfg. Part Number
ISD4003-04MEY
Brief Description
IC VOICE REC/PLAY 4MIN 28-TSOP
Datasheet Download
ISD4003-04MEY.pdf
Availability of ISD4003-04MEY
QUANTITY
ISD4003-04MEY Order Process
Ship out your order
Specifications of ISD4003-04MEY
Internal Part NumberEIS-ISD4003-04MEY
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesISD4003
InterfaceSPI/Microwire
Filter Pass Band3.4kHz
Duration4 Min
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISD4003-04MEY
Related LinksISD400, ISD4003-04MEY Datasheet, Nuvoton Technology Corporation America Distributor
ISD4003-04MEY Details Description
Related parts for ISD4003-04MEY
CONN HEADER 6POS R/A 15GOLD T/H datasheet.pdf
IC OPAMP GP 900KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC DUAL OUTPUT DRIVER 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS HIGH 7PPM datasheet.pdf
2+ 2 DIL SMT PICK/PLACE HDR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf