Yageo 9T12062A2740BBHFT
9T12062A2740BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2740BBHFT
Brief Description
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2740BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2740BBHFT
QUANTITY
9T12062A2740BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2740BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2740BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2740BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2740BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2740BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2740BBHFT
FUSE DRWR FOR PWR MOD F'GRIP 2PL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" RG58U datasheet.pdf
IC SMART CARD MIFARE 2K PLLMC datasheet.pdf
750 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
IC OFF-LINE SWITCH PWM 8SOP datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 9pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.87 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf