Nuvoton Technology Corporation America ISD4003-08MEYI
ISD4003-08MEYI picture photo
Mfg. Part Number
ISD4003-08MEYI
Brief Description
IC VOICE REC/PLAY 8MIN 28-TSOP
Datasheet Download
ISD4003-08MEYI.pdf
Availability of ISD4003-08MEYI
QUANTITY
ISD4003-08MEYI Order Process
Ship out your order
Specifications of ISD4003-08MEYI
Internal Part NumberEIS-ISD4003-08MEYI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesISD4003
InterfaceSPI/Microwire
Filter Pass Band1.7kHz
Duration8 Min
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISD4003-08MEYI
Related LinksISD4003, ISD4003-08MEYI Datasheet, Nuvoton Technology Corporation America Distributor
ISD4003-08MEYI Details Description
Related parts for ISD4003-08MEYI
ASSEMBLY 6 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS FEMALE DIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A MICROSMP datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE HOLDER RADIAL 125V 5A PCB datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP B22, AFS 1, datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LGH-1/2L SGL MOLDED END LEAD datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 250VDC datasheet.pdf