ON Semiconductor MC10EP58DT
MC10EP58DT picture photo
Mfg. Part Number
MC10EP58DT
Manufacturer
Product Category
Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Brief Description
IC MULTIPLEXER ECL 2:1 8TSSOP
Datasheet Download
MC10EP58DT.pdf
Availability of MC10EP58DT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC10EP58DT Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10EP58DT
Internal Part NumberEIS-MC10EP58DT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 03/Jan/2008
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Series10EP
PackagingTube
TypeMultiplexer
Circuit1 x 2:1
Independent Circuits1
Current - Output High, Low-
Voltage Supply SourceDual Supply
Voltage - Supply±3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10EP58DT
Related LinksMC10E, MC10EP58DT Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10EP58DT Details Description
Related parts for MC10EP58DT
RES SMD 9.31KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 86.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
AC/DC ADAPTER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 287.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf