Nuvoton Technology Corporation America ISD5008SIR
ISD5008SIR picture photo
Mfg. Part Number
ISD5008SIR
Brief Description
IC VOICE REC/PL 4-8MIN IN 28SOIC
Datasheet Download
ISD5008SIR.pdf
Availability of ISD5008SIR
QUANTITY
ISD5008SIR Order Process
Ship out your order
Specifications of ISD5008SIR
Internal Part NumberEIS-ISD5008SIR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Voice Record and Playback
SeriesISD5008
InterfaceSPI/Microwire
Filter Pass Band1.7 ~ 3.4kHz
Duration4 ~ 8 Min
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package28-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISD5008SIR
Related LinksISD50, ISD5008SIR Datasheet, Nuvoton Technology Corporation America Distributor
ISD5008SIR Details Description
Related parts for ISD5008SIR
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3.15A 32VAC 63VDC datasheet.pdf
SENSOR ULTRASONIC 10K-65KHZ SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 61POS SCKT datasheet.pdf
FUSE 500V AM NH FUSE LINK 20A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 20W datasheet.pdf
CRYSTAL 14.745600 MHZ datasheet.pdf
CRIMPER, INSULATION O datasheet.pdf
JT 29C 29#16 PIN RECP datasheet.pdf
3300UF 50V 22X30 datasheet.pdf