TE Connectivity Deutsch Connectors MS3476W12-10AX
MS3476W12-10AX picture photo
Mfg. Part Number
MS3476W12-10AX
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 10POS PIN
Datasheet Download
MS3476W12-10AX.pdf
Availability of MS3476W12-10AX
QUANTITY
MS3476W12-10AX Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3476W12-10AX
Internal Part NumberEIS-MS3476W12-10AX
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions10
Shell Size - Insert12-10
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3476W12-10AX
Related LinksMS3476W, MS3476W12-10AX Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3476W12-10AX Details Description
Related parts for MS3476W12-10AX
CARD EDGE 120PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A PLUNGER datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT PIN datasheet.pdf