Intersil ISL12028IV27Z-T
ISL12028IV27Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ISL12028IV27Z-T
Brief Description
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-TSSOP
Datasheet Download
ISL12028IV27Z-T.pdf
Availability of ISL12028IV27Z-T
QUANTITY
ISL12028IV27Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL12028IV27Z-T
Internal Part NumberEIS-ISL12028IV27Z-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesApplication: Industrial Controls
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Voltage - Supply, Battery1.8 V ~ 5.5 V
Current - Timekeeping (Max)10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package14-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL12028IV27Z-T
Related LinksISL1202, ISL12028IV27Z-T Datasheet, Intersil Distributor
ISL12028IV27Z-T Details Description
Related parts for ISL12028IV27Z-T
IC SWITCH 10/100 5PORT 128PQFP datasheet.pdf
RES 400 OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 150MW 0603 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 450VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
BACKSHELL DB37 METALIZED PLASTIC datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 500MW DO35 datasheet.pdf
REFLECTOR RND 70MM 41.7MM VERO13 datasheet.pdf