Intersil ISL2100AAR3Z-T
ISL2100AAR3Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ISL2100AAR3Z-T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Gate Drivers
Brief Description
IC DVR HALF-BRDG HF 100V 2A 9DFN
Datasheet Download
ISL2100AAR3Z-T.pdf
Availability of ISL2100AAR3Z-T
QUANTITY
ISL2100AAR3Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL2100AAR3Z-T
Internal Part NumberEIS-ISL2100AAR3Z-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 10/Jun/2015
Standard Package6,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Gate Drivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ConfigurationHalf Bridge
Input TypeNon-Inverting
Delay Time39ns
Current - Peak2A
Number of Configurations1
Number of Outputs2
High Side Voltage - Max (Bootstrap)114V
Voltage - Supply9 V ~ 14 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case9-VFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package9-DFN-EP (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL2100AAR3Z-T
Related LinksISL2100, ISL2100AAR3Z-T Datasheet, Intersil Distributor
ISL2100AAR3Z-T Details Description
Related parts for ISL2100AAR3Z-T
CONN EDGECARD 140POS .100" WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 6A QC TERM datasheet.pdf
IC SWITCH PWR LOSIDE 8DSO datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM JUMBER ON EDGE SQUARE 3POS datasheet.pdf
LIGHT PIPE 1 ELEMENT datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 50W 200V datasheet.pdf