Intersil ISL22424TFR16Z-TK
ISL22424TFR16Z-TK picture photo
Mfg. Part Number
ISL22424TFR16Z-TK
Brief Description
IC POT DGTL 256TP LN LP 16-QFN
Datasheet Download
ISL22424TFR16Z-TK.pdf
Availability of ISL22424TFR16Z-TK
QUANTITY
ISL22424TFR16Z-TK Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL22424TFR16Z-TK
Internal Part NumberEIS-ISL22424TFR16Z-TK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 10/Jun/2015
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits2
Number of Taps256
Resistance (Ohms)100k
InterfaceSPI
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply±2.25 V ~ 5.5 V
Features-
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±45 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)70
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case16-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package16-QFN-EP (4x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL22424TFR16Z-TK
Related LinksISL22424, ISL22424TFR16Z-TK Datasheet, Intersil Distributor
ISL22424TFR16Z-TK Details Description
Related parts for ISL22424TFR16Z-TK
FIXED IND 680UH 130MA 8.76 OHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DBL 2MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 4V 1411 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADPTR 5.95V 5.95W datasheet.pdf
3300UF 100V 35X80MM 85C 10000H datasheet.pdf