Intersil ISL22424UFV14Z-TK
ISL22424UFV14Z-TK picture photo
Mfg. Part Number
ISL22424UFV14Z-TK
Brief Description
IC POT DGTL 256TP LN LP 14-TSSOP
Datasheet Download
ISL22424UFV14Z-TK.pdf
Availability of ISL22424UFV14Z-TK
QUANTITY
ISL22424UFV14Z-TK Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL22424UFV14Z-TK
Internal Part NumberEIS-ISL22424UFV14Z-TK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 10/Jun/2015
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits2
Number of Taps256
Resistance (Ohms)50k
InterfaceSPI
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply±2.25 V ~ 5.5 V
Features-
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±45 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)70
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package14-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL22424UFV14Z-TK
Related LinksISL22424, ISL22424UFV14Z-TK Datasheet, Intersil Distributor
ISL22424UFV14Z-TK Details Description
Related parts for ISL22424UFV14Z-TK
JUMPER-H9991TR/1853WH/H9991TR12" datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 25V C0G 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC PWR SUP DDR INTEG 28TQFN datasheet.pdf
FUSE LINK 500V AM NH 224A SIZE2 datasheet.pdf
IC TXRX RS232/485/422 MULTIPRTCL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 160 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 30NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V T/H datasheet.pdf