Intersil ISL22429WFU10Z-TK
ISL22429WFU10Z-TK picture photo
Mfg. Part Number
ISL22429WFU10Z-TK
Manufacturer
Product Category
Data Acquisition - Digital Potentiometers
Brief Description
IC POT DGTL 128TP LN LP 10-MSOP
Datasheet Download
ISL22429WFU10Z-TK.pdf
Availability of ISL22429WFU10Z-TK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ISL22429WFU10Z-TK Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL22429WFU10Z-TK
Internal Part NumberEIS-ISL22429WFU10Z-TK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 13/Apr/2011
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyData Acquisition - Digital Potentiometers
SeriesXDCP™
PackagingTape & Reel (TR)
TaperLinear
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits2
Number of Taps128
Resistance (Ohms)10k
InterfaceSPI
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Features-
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±50 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)70
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package10-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL22429WFU10Z-TK
Related LinksISL22429, ISL22429WFU10Z-TK Datasheet, Intersil Distributor
ISL22429WFU10Z-TK Details Description
Related parts for ISL22429WFU10Z-TK
CABLE TIE STD ETFE BLUE 7.4" datasheet.pdf
LED T-5MM SGL 565NM GRN DIFF PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 4M M12 CONN datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LP 7.62/90/12 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 6.98M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ATTENUATOR 20 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf