Intersil ISL33003IUZ-T
ISL33003IUZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ISL33003IUZ-T
Manufacturer
Product Category
Interface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Brief Description
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 8MSOP
Datasheet Download
ISL33003IUZ-T.pdf
Availability of ISL33003IUZ-T
QUANTITY
ISL33003IUZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL33003IUZ-T
Internal Part NumberEIS-ISL33003IUZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeBuffer, Accelerator
ApplicationsI²C - Hotswap
Input2-Wire Bus
Output2-Wire Bus
Data Rate (Max)-
Number of Channels2
Delay Time-
Signal Conditioning-
Capacitance - Input10pF
Voltage - Supply2.3 V ~ 5.5 V
Current - Supply4mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL33003IUZ-T
Related LinksISL330, ISL33003IUZ-T Datasheet, Intersil Distributor
ISL33003IUZ-T Details Description
Related parts for ISL33003IUZ-T
SUPT POST MINI .27"DIA 7/16" datasheet.pdf
SOLDER UNIT DUAL DIG 190 W/IRONS datasheet.pdf
OSC XO 26.2144MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.98 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A SYNC 8TDFN datasheet.pdf
762 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf