Intersil ISL54200IRUZ-T
ISL54200IRUZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ISL54200IRUZ-T
Manufacturer
Product Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Brief Description
IC USB SWITCH DUAL SPDT 10UTQFN
Datasheet Download
ISL54200IRUZ-T.pdf
Availability of ISL54200IRUZ-T
QUANTITY
ISL54200IRUZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL54200IRUZ-T
Internal Part NumberEIS-ISL54200IRUZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionUSB Switch
Circuit2 x SPDT
On-State Resistance30 Ohm
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2.7 V ~ 5.5 V
Current - Supply20nA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-UFQFN
Supplier Device Package10-UTQFN (2.1x1.6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL54200IRUZ-T
Related LinksISL5420, ISL54200IRUZ-T Datasheet, Intersil Distributor
ISL54200IRUZ-T Details Description
Related parts for ISL54200IRUZ-T
RES SMD 82 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 40PS STR SHORT LATCH datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 339 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 3.3V 5V 2X12V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 1100UF 400V SCREW datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DOUBLE M18 LONG PW 2M PNP NO datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf