Intersil ISL6441IR
ISL6441IR picture photo
Mfg. Part Number
ISL6441IR
Manufacturer
Product Category
PMIC - Power Management - Specialized
Brief Description
IC CTRLR SGL/STEP DOWN PWM 28QFN
Datasheet Download
ISL6441IR.pdf
Availability of ISL6441IR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ISL6441IR Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL6441IR
Internal Part NumberEIS-ISL6441IR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Power Management - Specialized
Series-
PackagingTube
ApplicationsPower Supplies
Current - Supply2mA
Voltage - Supply5.6 V ~ 24 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package28-QFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL6441IR
Related LinksISL6, ISL6441IR Datasheet, Intersil Distributor
ISL6441IR Details Description
Related parts for ISL6441IR
IDC CABLE - MCG64K/MC64M/MCG64K datasheet.pdf
IC RS232 LINE DVR/RCVR 16-SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
WIRE CRIMPER 690280357 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 224MA 6.75 OHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf