Intersil ISL88001IH22Z-TK
ISL88001IH22Z-TK picture photo
Mfg. Part Number
ISL88001IH22Z-TK
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT SUPERVISOR 2.19V SOT23-3
Datasheet Download
ISL88001IH22Z-TK.pdf
Availability of ISL88001IH22Z-TK
QUANTITY
ISL88001IH22Z-TK Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL88001IH22Z-TK
Internal Part NumberEIS-ISL88001IH22Z-TK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesApplication: Industrial Controls
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold2.19V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL88001IH22Z-TK
Related LinksISL88001, ISL88001IH22Z-TK Datasheet, Intersil Distributor
ISL88001IH22Z-TK Details Description
Related parts for ISL88001IH22Z-TK
IC DECODE/DEMUX 4 TO 16 24-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN RETENTION PLUG W/STRAIN REL datasheet.pdf
SEATING TOOL ASSY HM 95 PIN datasheet.pdf
CAP CER 560PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 0.6W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT PIN datasheet.pdf