Intersil ISL88001IH31Z-T
ISL88001IH31Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ISL88001IH31Z-T
Brief Description
IC VOLT SUPERVISOR 3.09V SOT23-3
Datasheet Download
ISL88001IH31Z-T.pdf
Availability of ISL88001IH31Z-T
QUANTITY
ISL88001IH31Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL88001IH31Z-T
Internal Part NumberEIS-ISL88001IH31Z-T
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold3.075V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL88001IH31Z-T
Related LinksISL8800, ISL88001IH31Z-T Datasheet, Intersil Distributor
ISL88001IH31Z-T Details Description
Related parts for ISL88001IH31Z-T
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.67A 31 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE 125A 1250V 1KN/110 AR CU datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf