Intersil ISL88002IH44Z-T7A
ISL88002IH44Z-T7A picture photo
Mfg. Part Number
ISL88002IH44Z-T7A
Brief Description
IC VOLT SUPERVISOR 4.38V SOT23-3
Datasheet Download
ISL88002IH44Z-T7A.pdf
Availability of ISL88002IH44Z-T7A
QUANTITY
ISL88002IH44Z-T7A Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL88002IH44Z-T7A
Internal Part NumberEIS-ISL88002IH44Z-T7A
Standard Package250
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold4.38V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL88002IH44Z-T7A
Related LinksISL88002, ISL88002IH44Z-T7A Datasheet, Intersil Distributor
ISL88002IH44Z-T7A Details Description
Related parts for ISL88002IH44Z-T7A
FIXED IND 6.8MH 43MA 78 OHM TH datasheet.pdf
DIODE VARIABLE CAP SOT23-3 datasheet.pdf
IDC CABLE - CSC40S/AE40G/CSC40S datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT GOLD datasheet.pdf
ENCODER OPT 1/2" 16POS PB PC MNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
TXRX SFP+ 850NM 10GBE SR datasheet.pdf
VARISTOR 29.7V 800A RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 18POS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
37POS F PC FILTER 830PF datasheet.pdf