Intersil ISL9104IRUAZ-T
ISL9104IRUAZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ISL9104IRUAZ-T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Brief Description
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 6TDFN
Datasheet Download
ISL9104IRUAZ-T.pdf
Availability of ISL9104IRUAZ-T
QUANTITY
ISL9104IRUAZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL9104IRUAZ-T
Internal Part NumberEIS-ISL9104IRUAZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesApplication: Patient Monitoring and Diagnostic Equipment
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionStep-Down
Output ConfigurationPositive
TopologyBuck
Output TypeAdjustable
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)2.7V
Voltage - Input (Max)6V
Voltage - Output (Min/Fixed)0.8V
Voltage - Output (Max)6V
Current - Output500mA
Frequency - Switching4.3MHz
Synchronous RectifierYes
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-UFDFN
Supplier Device Package6-UTDFN (1.6x1.6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL9104IRUAZ-T
Related LinksISL9104, ISL9104IRUAZ-T Datasheet, Intersil Distributor
ISL9104IRUAZ-T Details Description
Related parts for ISL9104IRUAZ-T
CONN STACKER 10POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 18POS 2.54MM datasheet.pdf
SERVER RACK METAL 83.95X28.19" datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.040" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 681 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RTW10MS CART TIP MS BLADE 10X1 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
LED SOLERIQ S13 2700K WHITE datasheet.pdf
TV 4C 4#8(TWIN) SKT J/N RECP datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL REAR 3MM FLAT 8MM datasheet.pdf