Lattice Semiconductor Corporation ISPGAL22V10C-15LJN
ISPGAL22V10C-15LJN picture photo
Mfg. Part Number
ISPGAL22V10C-15LJN
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 10MC 15NS 28PLCC
Datasheet Download
ISPGAL22V10C-15LJN.pdf
Availability of ISPGAL22V10C-15LJN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ISPGAL22V10C-15LJN Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPGAL22V10C-15LJN
Internal Part NumberEIS-ISPGAL22V10C-15LJN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices Sep/2010
Standard Package37
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispGAL™22V10
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells10
Number of Gates-
Number of I/O-
Operating Temperature0°C ~ 75°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC (11.51x11.51)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPGAL22V10C-15LJN
Related LinksISPGAL22V, ISPGAL22V10C-15LJN Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
ISPGAL22V10C-15LJN Details Description
Related parts for ISPGAL22V10C-15LJN
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
GDT 420V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN HDR XAD 20POS 2.5MM TIN SE datasheet.pdf
CAP CER 56PF 150V 0606 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.8KV 95A TO240AA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.3A 30V datasheet.pdf
PLUG 6POS 0 DEG GRY/WH 4.0-5.2 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 80W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.32 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CBL RIBN 6COND 0.050 GRAY 328.1' datasheet.pdf
CAP FILM 13UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf