Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 1048C-50LQI
ISPLSI 1048C-50LQI picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 1048C-50LQI
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 192MC 24NS 128PQFP
Datasheet Download
ISPLSI 1048C-50LQI.pdf
Availability of ISPLSI 1048C-50LQI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ISPLSI 1048C-50LQI Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 1048C-50LQI
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 1048C-50LQI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 07/Sept/2010
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 1000
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max24.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks48
Number of Macrocells192
Number of Gates8000
Number of I/O96
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case128-BQFP
Supplier Device Package128-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 1048C-50LQI
Related LinksISPLSI 10, ISPLSI 1048C-50LQI Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
ISPLSI 1048C-50LQI Details Description
Related parts for ISPLSI 1048C-50LQI
DIODE ZENER 9.1V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
HEX SPACER #6 CPVC 5/8" datasheet.pdf
RES 430 OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
IC VOLUME CTRL STER DGTL 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 99POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TRANSF 12VAC .84A WORLD SERIES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 1206 datasheet.pdf