Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 1048E-100LQ
ISPLSI 1048E-100LQ picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 1048E-100LQ
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 192MC 10NS 128PQFP
Datasheet Download
ISPLSI 1048E-100LQ.pdf
Availability of ISPLSI 1048E-100LQ
QUANTITY
ISPLSI 1048E-100LQ Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 1048E-100LQ
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 1048E-100LQ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 1000E
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks48
Number of Macrocells192
Number of Gates8000
Number of I/O96
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case128-BQFP
Supplier Device Package128-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 1048E-100LQ
Related LinksISPLSI 10, ISPLSI 1048E-100LQ Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
ISPLSI 1048E-100LQ Details Description
Related parts for ISPLSI 1048E-100LQ
IC TXRX DL RS-232 5V IND 16-SOIC datasheet.pdf
IC BATT CHARGER SW LI-ION 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
55016 GEM THERM datasheet.pdf
KIT BLANK BRANCH COVERS 100A datasheet.pdf