Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2064A-100LTN100
ISPLSI 2064A-100LTN100 picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 2064A-100LTN100
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 64MC 10NS 100TQFP
Datasheet Download
ISPLSI 2064A-100LTN100.pdf
Availability of ISPLSI 2064A-100LTN100
QUANTITY
ISPLSI 2064A-100LTN100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 2064A-100LTN100
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 2064A-100LTN100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 2000A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks16
Number of Macrocells64
Number of Gates2000
Number of I/O64
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 2064A-100LTN100
ISPLSI 2064A-100LTN100 Details Description
Related parts for ISPLSI 2064A-100LTN100
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 5A TO220-5 datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.05% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 6.2NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf