Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2064VE-100LTN44
ISPLSI 2064VE-100LTN44 picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 2064VE-100LTN44
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 64MC 10NS 44TQFP
Datasheet Download
ISPLSI 2064VE-100LTN44.pdf
Availability of ISPLSI 2064VE-100LTN44
QUANTITY
ISPLSI 2064VE-100LTN44 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 2064VE-100LTN44
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 2064VE-100LTN44
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 2000VE
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks16
Number of Macrocells64
Number of Gates2000
Number of I/O32
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 2064VE-100LTN44
ISPLSI 2064VE-100LTN44 Details Description
Related parts for ISPLSI 2064VE-100LTN44
CONV DC/DC 3.5W SNGL 5VOUT DIP24 datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
4 CCT RAST PWR IDT CONN W/O LTC datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SOD123 datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
CONN CIC VERT 16POS 1.00MM PCB datasheet.pdf