Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 5512VA-110LB272
ISPLSI 5512VA-110LB272 picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 5512VA-110LB272
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 512MC 8.5NS 272BGA
Datasheet Download
ISPLSI 5512VA-110LB272.pdf
Availability of ISPLSI 5512VA-110LB272
QUANTITY
ISPLSI 5512VA-110LB272 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 5512VA-110LB272
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 5512VA-110LB272
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 5000VA
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max8.5ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks16
Number of Macrocells512
Number of Gates24000
Number of I/O192
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case272-BBGA
Supplier Device Package272-BGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 5512VA-110LB272
ISPLSI 5512VA-110LB272 Details Description
Related parts for ISPLSI 5512VA-110LB272
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE INDUST 400A 550V BS IEC datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC 1.5KE datasheet.pdf
RES 75.0 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 448 I/O 668FCBGA datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf