Hirose Electric Co Ltd IT3-200P-25H(03)
IT3-200P-25H(03) picture photo
Mfg. Part Number
IT3-200P-25H(03)
Brief Description
CONN INTERPOSER 200POS 25MM
Datasheet Download
IT3-200P-25H(03).pdf
Availability of IT3-200P-25H(03)
QUANTITY
IT3-200P-25H(03) Order Process
Ship out your order
Specifications of IT3-200P-25H(03)
Internal Part NumberEIS-IT3-200P-25H(03)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIT3 High-Speed Mezzanine Connectors
Video FileIT3 Series
High Speed Connectors
Featured ProductIT3 Series
Standard Package80
Number of Positions200
Pitch0.068" (1.75mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights15mm ~ 40mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IT3-200P-25H(03)
Related LinksIT3-200P, IT3-200P-25H(03) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
IT3-200P-25H(03) Details Description
Related parts for IT3-200P-25H(03)
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 50POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FILTER EMI 150PF RADIAL datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
OSC XO 75.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf