Hirose Electric Co Ltd IT3-300P-28H(03)
IT3-300P-28H(03) picture photo
Mfg. Part Number
IT3-300P-28H(03)
Brief Description
CONN INTERPOSER 300POS 28MM
Datasheet Download
IT3-300P-28H(03).pdf
Availability of IT3-300P-28H(03)
QUANTITY
IT3-300P-28H(03) Order Process
Ship out your order
Specifications of IT3-300P-28H(03)
Internal Part NumberEIS-IT3-300P-28H(03)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIT3 High-Speed Mezzanine Connectors
Video FileIT3 Series
High Speed Connectors
Featured ProductIT3 Series
Standard Package30
Number of Positions300
Pitch0.068" (1.75mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights15mm ~ 40mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IT3-300P-28H(03)
Related LinksIT3-300P, IT3-300P-28H(03) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
IT3-300P-28H(03) Details Description
Related parts for IT3-300P-28H(03)
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 11K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 8POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN/JUMP FOR MOD TERM BLCK 2POS datasheet.pdf
VENT KITS LOUVERED datasheet.pdf
HAR-MIK 68P MA DOUBLE END CALBE datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A TO263 datasheet.pdf