Panduit IT9100-CUV4A
IT9100-CUV4A picture photo
Mfg. Part Number
IT9100-CUV4A
Brief Description
CABLE TIE INLINE 124# BTTR 14.1"
Datasheet Download
IT9100-CUV4A.pdf
Availability of IT9100-CUV4A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IT9100-CUV4A Order Process
Ship out your order
Specifications of IT9100-CUV4A
Internal Part NumberEIS-IT9100-CUV4A
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesBELT-TY™ IN-LINE IT
Packaging100 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeCable Tie, Parallel
Bundle Diameter3.94" (100.00mm)
Length1.17' (358.14mm)
Width0.350" (8.89mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength124 lbs (56.2 kg)
FeaturesUV Resistant
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorYellow
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IT9100-CUV4A
Related LinksIT9100, IT9100-CUV4A Datasheet, Panduit Distributor
IT9100-CUV4A Details Description
Related parts for IT9100-CUV4A
FERRULE FOR MU PLUGS datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 R/A datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 5VIN 3.3VOUT SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 3W DO216AA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V POWERFLAT5X6 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
PD INTERFACE CONTROLLER QFN datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf