Panduit IT9100-CUV6A
IT9100-CUV6A picture photo
Mfg. Part Number
IT9100-CUV6A
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
CABLE TIE INLINE 124# BLU 14.1"
Datasheet Download
IT9100-CUV6A.pdf
Availability of IT9100-CUV6A
QUANTITY
IT9100-CUV6A Order Process
Ship out your order
Specifications of IT9100-CUV6A
Internal Part NumberEIS-IT9100-CUV6A
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesBELT-TY™ IN-LINE IT
Packaging100 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeCable Tie, Parallel
Bundle Diameter3.94" (100.00mm)
Length1.17' (358.14mm)
Width0.350" (8.89mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength124 lbs (56.2 kg)
FeaturesUV Resistant
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorBlue
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IT9100-CUV6A
Related LinksIT9100, IT9100-CUV6A Datasheet, Panduit Distributor
IT9100-CUV6A Details Description
Related parts for IT9100-CUV6A
SWITCH SIDE ACTUATED 8 SEC 50V datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 100' datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MEM CARD COMPACTFLASH 128MB SLC datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf