Sensata Technologies/Airpax IUG1-1-52-10.0-Q-91
IUG1-1-52-10.0-Q-91 picture photo
Mfg. Part Number
IUG1-1-52-10.0-Q-91
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IUG1-1-52-10.0-Q-91.pdf
Availability of IUG1-1-52-10.0-Q-91
QUANTITY
IUG1-1-52-10.0-Q-91 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG1-1-52-10.0-Q-91
Internal Part NumberEIS-IUG1-1-52-10.0-Q-91
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG1-1-52-10.0-Q-91
Related LinksIUG1-1-52, IUG1-1-52-10.0-Q-91 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG1-1-52-10.0-Q-91 Details Description
Related parts for IUG1-1-52-10.0-Q-91
CONN HEADER .100 SINGL STR 1POS datasheet.pdf
CONN CAP 24POS MINI UNIV-MATE 2 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RET PIN datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf