Sensata Technologies/Airpax IUG6-1-51-10.0-A-01
IUG6-1-51-10.0-A-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUG6-1-51-10.0-A-01
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IUG6-1-51-10.0-A-01.pdf
Availability of IUG6-1-51-10.0-A-01
QUANTITY
IUG6-1-51-10.0-A-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG6-1-51-10.0-A-01
Internal Part NumberEIS-IUG6-1-51-10.0-A-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIUG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG6-1-51-10.0-A-01
Related LinksIUG6-1-51, IUG6-1-51-10.0-A-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG6-1-51-10.0-A-01 Details Description
Related parts for IUG6-1-51-10.0-A-01
IC SW QUAD ANLG ESD SPST 16-QSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS DUAL R/A TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 11MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
VARISTOR 185V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf