Sensata Technologies/Airpax IUG6-1-51-15.0-AQ-90
IUG6-1-51-15.0-AQ-90 picture photo
Mfg. Part Number
IUG6-1-51-15.0-AQ-90
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IUG6-1-51-15.0-AQ-90.pdf
Availability of IUG6-1-51-15.0-AQ-90
QUANTITY
IUG6-1-51-15.0-AQ-90 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG6-1-51-15.0-AQ-90
Internal Part NumberEIS-IUG6-1-51-15.0-AQ-90
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG6-1-51-15.0-AQ-90
Related LinksIUG6-1-51-, IUG6-1-51-15.0-AQ-90 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG6-1-51-15.0-AQ-90 Details Description
Related parts for IUG6-1-51-15.0-AQ-90
FUSE CERAMIC 30A 125VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CAP CER 56PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 500MA 1.77 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 3.3VOUT 6W datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 352 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf