Sensata Technologies/Airpax IUG6-1-51-20.0-A-01
IUG6-1-51-20.0-A-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUG6-1-51-20.0-A-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IUG6-1-51-20.0-A-01.pdf
Availability of IUG6-1-51-20.0-A-01
QUANTITY
IUG6-1-51-20.0-A-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG6-1-51-20.0-A-01
Internal Part NumberEIS-IUG6-1-51-20.0-A-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG6-1-51-20.0-A-01
Related LinksIUG6-1-51, IUG6-1-51-20.0-A-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG6-1-51-20.0-A-01 Details Description
Related parts for IUG6-1-51-20.0-A-01
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMA datasheet.pdf
CONN RECEPT .050 30POS R/A T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
IC 1-OF-8 DECODER 16-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/8NPT 20MA datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2MM R/A T-H 10AU datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
IC HEADPHONE NOISE-CANCEL 32-QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" GOLD datasheet.pdf