Sensata Technologies/Airpax IUG6-1-69-35.0-01
IUG6-1-69-35.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUG6-1-69-35.0-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 35A
Datasheet Download
IUG6-1-69-35.0-01.pdf
Availability of IUG6-1-69-35.0-01
QUANTITY
IUG6-1-69-35.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG6-1-69-35.0-01
Internal Part NumberEIS-IUG6-1-69-35.0-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating35A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG6-1-69-35.0-01
Related LinksIUG6-1-6, IUG6-1-69-35.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG6-1-69-35.0-01 Details Description
Related parts for IUG6-1-69-35.0-01
ASSY SCREWLOCK 4-40 FEMALE .312" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 96W datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A TO220AB datasheet.pdf
COUNTER LED 4 CHAR 50-250V CHASS datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS DL 1MM R/A SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC AXIAL datasheet.pdf
OSC SO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS datasheet.pdf