Sensata Technologies/Airpax IUG6-1REC4-53-20.0-01
IUG6-1REC4-53-20.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUG6-1REC4-53-20.0-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IUG6-1REC4-53-20.0-01.pdf
Availability of IUG6-1REC4-53-20.0-01
QUANTITY
IUG6-1REC4-53-20.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG6-1REC4-53-20.0-01
Internal Part NumberEIS-IUG6-1REC4-53-20.0-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG6-1REC4-53-20.0-01
Related LinksIUG6-1REC4, IUG6-1REC4-53-20.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG6-1REC4-53-20.0-01 Details Description
Related parts for IUG6-1REC4-53-20.0-01
SENSOR PRESSURE 1MPA PNP/ ANLG datasheet.pdf
RES SMD 9.76KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 348 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIODE SW 1A 100V 150NS DO204AL datasheet.pdf
SW HINGE LVR SPST-NO 0.1A 125V datasheet.pdf