Sensata Technologies/Airpax IUG666-1REC4-43-30.0-01
IUG666-1REC4-43-30.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUG666-1REC4-43-30.0-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IUG666-1REC4-43-30.0-01.pdf
Availability of IUG666-1REC4-43-30.0-01
QUANTITY
IUG666-1REC4-43-30.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG666-1REC4-43-30.0-01
Internal Part NumberEIS-IUG666-1REC4-43-30.0-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG666-1REC4-43-30.0-01
Related LinksIUG666-1REC, IUG666-1REC4-43-30.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG666-1REC4-43-30.0-01 Details Description
Related parts for IUG666-1REC4-43-30.0-01
VARISTOR 16.94V 1.2KA 2220 datasheet.pdf
CONN HEADER INVRTD 32POS STR datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1% 3W 1225 datasheet.pdf
FUSE 1000A 130V UL datasheet.pdf
RES 198K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.16 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 333MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 26.5A SO8FL datasheet.pdf