Sensata Technologies/Airpax IUG6666-1-41-25.0-01
IUG6666-1-41-25.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUG6666-1-41-25.0-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
IUG6666-1-41-25.0-01.pdf
Availability of IUG6666-1-41-25.0-01
QUANTITY
IUG6666-1-41-25.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG6666-1-41-25.0-01
Internal Part NumberEIS-IUG6666-1-41-25.0-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles4
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG6666-1-41-25.0-01
Related LinksIUG6666-1-, IUG6666-1-41-25.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG6666-1-41-25.0-01 Details Description
Related parts for IUG6666-1-41-25.0-01
THERMISTOR 2.2K OHM NTC 0805 SMD datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 12A HS 8-SOIC datasheet.pdf
CABLE MICRO USB B TO STD A 0.5M datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 230VC DO204AC datasheet.pdf
CA,62.5,12F,OFNP,MPO datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 7.69"L X 7.69"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3-LEVEL G,G,R datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 560VDC RADIAL datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf