Sensata Technologies/Airpax IUGH11-1-62-20.0-Q-01
IUGH11-1-62-20.0-Q-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUGH11-1-62-20.0-Q-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IUGH11-1-62-20.0-Q-01.pdf
Availability of IUGH11-1-62-20.0-Q-01
QUANTITY
IUGH11-1-62-20.0-Q-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGH11-1-62-20.0-Q-01
Internal Part NumberEIS-IUGH11-1-62-20.0-Q-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGH11-1-62-20.0-Q-01
Related LinksIUGH11-1-6, IUGH11-1-62-20.0-Q-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGH11-1-62-20.0-Q-01 Details Description
Related parts for IUGH11-1-62-20.0-Q-01
IDC CABLE - MDM26T/MC26G/MDM26T datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
BRAID NO-CLEAN SILVER .025"X5' datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 640MA 340 MOHM datasheet.pdf