Sensata Technologies/Airpax IUGH666-1-43-10.0-91
IUGH666-1-43-10.0-91 picture photo
Mfg. Part Number
IUGH666-1-43-10.0-91
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IUGH666-1-43-10.0-91.pdf
Availability of IUGH666-1-43-10.0-91
QUANTITY
IUGH666-1-43-10.0-91 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGH666-1-43-10.0-91
Internal Part NumberEIS-IUGH666-1-43-10.0-91
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGH666-1-43-10.0-91
Related LinksIUGH666-1-, IUGH666-1-43-10.0-91 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGH666-1-43-10.0-91 Details Description
Related parts for IUGH666-1-43-10.0-91
DIN RAIL 35MMX15MM UNSLOT 2M datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HB/HE MLE CRMP AU AWG15 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
TM3335M016BLBA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 2.49M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf