Sensata Technologies/Airpax IUGN1-1-62F-10.0
IUGN1-1-62F-10.0 picture photo
Mfg. Part Number
IUGN1-1-62F-10.0
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IUGN1-1-62F-10.0.pdf
Availability of IUGN1-1-62F-10.0
QUANTITY
IUGN1-1-62F-10.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGN1-1-62F-10.0
Internal Part NumberEIS-IUGN1-1-62F-10.0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIUG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGN1-1-62F-10.0
Related LinksIUGN1-1-, IUGN1-1-62F-10.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGN1-1-62F-10.0 Details Description
Related parts for IUGN1-1-62F-10.0
MOSFET N-CH 25V 50A DPAK datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 48 POS .137 SMD datasheet.pdf
MOD PWR IN/OUT/SW/2PL SLD 1.5PNL datasheet.pdf
VARISTOR 324V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CAP CER 390PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
MOD VOICE BLUETOOTH VER2.1+EDR datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 3.9W 0603 datasheet.pdf