Vishay/Dale TNPW1210180KBEEN
TNPW1210180KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210180KBEEN
Brief Description
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210180KBEEN.pdf
Availability of TNPW1210180KBEEN
QUANTITY
TNPW1210180KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210180KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210180KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210180KBEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW1210180KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210180KBEEN Details Description
Related parts for TNPW1210180KBEEN
IC SW ONE HS SPDT 1.6/2.7V 8MSOP datasheet.pdf
METRAL HDR STR PF 4X6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV DARLINGTON 6-SMD datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
CONN HDR RA datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
ER 4C 4#4 SKT PLUG datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 667MHZ 400BGA datasheet.pdf