Sensata Technologies/Airpax IUGN11-1-61-15.0
IUGN11-1-61-15.0 picture photo
Mfg. Part Number
IUGN11-1-61-15.0
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IUGN11-1-61-15.0.pdf
Availability of IUGN11-1-61-15.0
QUANTITY
IUGN11-1-61-15.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGN11-1-61-15.0
Internal Part NumberEIS-IUGN11-1-61-15.0
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGN11-1-61-15.0
Related LinksIUGN11-1, IUGN11-1-61-15.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGN11-1-61-15.0 Details Description
Related parts for IUGN11-1-61-15.0
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 6V datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 230VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf