Sensata Technologies/Airpax IUGN11-1-61-7.50-C
IUGN11-1-61-7.50-C picture photo
Mfg. Part Number
IUGN11-1-61-7.50-C
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A
Datasheet Download
IUGN11-1-61-7.50-C.pdf
Availability of IUGN11-1-61-7.50-C
QUANTITY
IUGN11-1-61-7.50-C Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGN11-1-61-7.50-C
Internal Part NumberEIS-IUGN11-1-61-7.50-C
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating7.5A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGN11-1-61-7.50-C
Related LinksIUGN11-1-, IUGN11-1-61-7.50-C Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGN11-1-61-7.50-C Details Description
Related parts for IUGN11-1-61-7.50-C
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 6-32 datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/1853 BK/X 5" datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 630KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK FUSE HOLDER datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf