Sensata Technologies/Airpax IUGN11-1-62-20.0
IUGN11-1-62-20.0 picture photo
Mfg. Part Number
IUGN11-1-62-20.0
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IUGN11-1-62-20.0.pdf
Availability of IUGN11-1-62-20.0
QUANTITY
IUGN11-1-62-20.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGN11-1-62-20.0
Internal Part NumberEIS-IUGN11-1-62-20.0
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGN11-1-62-20.0
Related LinksIUGN11-1, IUGN11-1-62-20.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGN11-1-62-20.0 Details Description
Related parts for IUGN11-1-62-20.0
IC PFC/PWM COMB CONTROLLR 20SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1W DO213AB datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SNAP SWITCH 10A 250VAC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/5W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 493 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 14MM PHEN 3KA 42.3V datasheet.pdf
680UF 16V 9.5X32 85C AXI datasheet.pdf