Sensata Technologies/Airpax IUGN11-1-66-20.0
IUGN11-1-66-20.0 picture photo
Mfg. Part Number
IUGN11-1-66-20.0
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IUGN11-1-66-20.0.pdf
Availability of IUGN11-1-66-20.0
QUANTITY
IUGN11-1-66-20.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGN11-1-66-20.0
Internal Part NumberEIS-IUGN11-1-66-20.0
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGN11-1-66-20.0
Related LinksIUGN11-1, IUGN11-1-66-20.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGN11-1-66-20.0 Details Description
Related parts for IUGN11-1-66-20.0
TERM SOLDER TURRET .067".084"L datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 6POS 3.5MM VERT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV U2J 1210 datasheet.pdf
Crystal 13.5600MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 32POS datasheet.pdf
500 TB SPR PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
TVS DIODE 300VWM 486VC DO214AA datasheet.pdf
FIXED IND 3.7NH 180MA 1.1 OHM datasheet.pdf