Sensata Technologies/Airpax IUGN66-33904-10
IUGN66-33904-10 picture photo
Mfg. Part Number
IUGN66-33904-10
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IUGN66-33904-10.pdf
Availability of IUGN66-33904-10
QUANTITY
IUGN66-33904-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGN66-33904-10
Internal Part NumberEIS-IUGN66-33904-10
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGN66-33904-10
Related LinksIUGN66-, IUGN66-33904-10 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGN66-33904-10 Details Description
Related parts for IUGN66-33904-10
CONN HEADER .100 DUAL R/A 32POS datasheet.pdf
FACEPLATE 1 GANG OFFWHTE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 10.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
HEIGHT SPACER datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 10UF 10V 1206 datasheet.pdf